افتتاح آزمايشگاه تخصصي سلوژن مركز تشخيصي و درماني دارالايتام مهديه

افتتاح آزمايشگاه تخصصي سلوژن مركز تشخيصي و درماني دارالايتام مهديه

موسسه دارالایتام مهدیه همدان به همت تعدادی از متدینین و معتمدین از جمله شهید محراب حضرت آیت اله مدنی بعنوان هیئت موسس و هدایتهای معنوی ایشان در سال 1351 تاسیس گردید. مؤسسه دارالایتام مهدیه همدان بعنوان يك نهاد غير انتفاعي و با انگيزه كمك و ياري به خانواده هاي ايتام مستمند و بي بضاعت شهر همدان از بدو تاسيس فعاليت خود را آغاز نموده است. وجود پر بركت شهيد محراب حضرت آيت اله مدني و رهنمودها و دعاي خير ايشان از همان ابتداي تاسيس، قداست موسسه و توان خدمتگزاري به ايتام را چند برابر ساخته است.

موسسه دارالايتام مهديه با بهره گيري از اهتمام و تلاشهاي پيگير دست اندر كاران آن و اعضاي هيئت مديره بويژه مدير عامل محترم آقاي حاج سيد جواد حجازي و كمكها و حمايتهاي مردم خير و نيكوكار از موسسات خيريه موفق در سطح كشور و بعنوان يك الگو براي ديگر موسسات مبدل گرديده است. اين موسسه از ابتداي تاسيس تا كنون حدود 1195 خانواده ايتام را تحت پوشش خود داشته كه با خود كفائي خانواده و بلوغ فرزندان، خانواده هاي قديمي از تحت پوشش خارج و خانواده هاي جديد جايگزين شده اند و هم اينك تعداد 483 خانواده با استعداد 1814 نفر از ایتام تحت پوشش مي باشند و از خدمات فرهنگي و اقتصادي موسسه بهره مند مي گردند. همچنین 410 نفر در طرح کرامت و 3000 خانواده محرومین که در حاشیه شهر و نقاط محروم از خدمات مؤسسه بهره مند می شوند.

از افتخارات موسسه دارالايتام مهديه راه اندازي مراكز وابسته همچون مرکز تشخيصي و درماني و شركتهاي توليدي و خدماتي با هدف پوشش هزينه هاي خانواده هاي تحت پوشش و ايجاد اشتغال و كار براي ايشان بوده است كه مراكز فوق منشاء خدمات و بركات فراوان براي استان همدان و استان هاي همجوار بوده اند. اين مراكز شامل بخشهاي ام آر آي، راديوتراپي، شيمي درماني، براكي تراپي، ماموگرافي، آندوسونوگرافي که با فراهم شدن این موقعیت بسیار مناسب درمانی با اعطای تخفیفات ویژه به کلیه افراد آسیب دیده و نیازمند در امر سلامت جامعه گامهای مؤثری برداشته است.

در چهل و دومین بهار انقلاب دهه مبارک فجر و همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) خدمتی دیگر از خدمات مؤسسه دارالایتام مهدیه همدان افتتاح گردید.

این آزمایشگاه با همت متخصصین و کادر مجرب با امکانات و تجهیزات مدرن جهت خدمت رسانی به ایتام، محرومین و همه مردم شریف همدان و استان های همجوار راه اندازی شده است.

بیمارانی که نیاز به آزمایش تخصصی داشته و به مرکز مراجعه می کردند مجبور بودند جهت انجام خدمات به مکانهای دیگر مراجعه نموده که زمان و هزینه زیادی متقبل می شدند با راه اندازی این مرکز آزمایشگاهی کلیه خدمات بیماران در مرکز انجام شده و می توانند در اسرع وقت و با تعرفه خیریه خدمات لازم را انجام دهند.

این آزمایشگاه شامل بخش های مولکولی (انجام آزمایش های پیوند عضو، انکولوژی؛ عفونی و … ) و همچنین اولین دستگاه هماتولوژی آنالایزر تمام اتوماتیک، دستگاه انعقاد فول پارامتری، دستگاههای کروماتوگرافی و بیوشیمی و انالیز دارویی بوده و می تواند تست های هورمونی و تومور مارکرهای سرطانی را انجام دهد.

برخی از تجهیزات و امکانات این آزمایشگاه در استان و غرب کشور از شرایط ویژه ای برخوردار بوده و برای اولین بار راه اندازی شده است.

آزمایشگاه فوق دارای قرارداد با مرکز خدماتی و بیمه ای بوده و مراجعین ضمن استفاده از تمامی بیمه ها از جمله بیمه تکمیلی می توانند از خدمات خیریه بهره مند شوند.

نظر به اینکه مؤسسه دارالایتام مهدیه همدان بعد از راه اندازی مرکز ام ار آی با توجه ویژه به نیازهای حوزه سلامت جامعه اقدام به انجام خدمات سی تی اسکن، رادیوتراپی، براکی تراپی، اندوسونوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری نموده و بسیاری از محرومین و ایتام تمامی مراجعین را با خدمات ویژه تشخیصی و درمانی نموده است این آزمایشگاه نیز یکی دیگر از خدماتی که با همت کار خدوم مرکز و تلاش های حاج آقا حجازی و هیئت مدیره مؤسسه و کادر مجرب مرکز تشخیصی و درمانی راه اندازی گردیده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره موسسه


موسسه دارالایتام مهدیه یک نهاد غیرانتفاعی، غیرسیاسی و صرفا خدمت رسان به ایتام نیازمند است که از سال 1351با اهتمام و تلاش های پیگیر دست اندر کاران آن بالاخص مدیر عامل محترم موسسه و  کمک ها و حمایت های مردم خیر و نیکوکار شهر همدان توانسته است به فعالیت مستمر و نیکوکارانه بپردازد.
این موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون 6000 خانواده ایتام را تحت پوشش خود قرار داده که طی گذر سالیان و با بلوغ و رشد فرزندان و خودکفایی آنان خانواده های قدیمی از تحت پوشش خارج و خانواده های جدید جایگزین شده اند. هم اکنون تعداد بیش از 500 خانواده ایتام و بیش از 3000 خانواده محروم تحت پوشش حمایت های موسسه می باشند که از خدمات اقتصادی و فرهنگی بهره مند می گیردند. موسسه دارالایتام مهدیه همدان همواره در رفع ضرورت ها و ایجاد تسهیلات لازم برای خانواده های تحت پوشش پیشقدم بوده است.

طرح ها


طرح سیاحت
طرح بلاغ
طرح راه دانش
طرح یادمان
طرح کوثر
طرح مشاوره امین

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه دارالایتام مهدیه می باشد.