شب يلدا فرصتي براي تقسيم مهرباني

شب يلدا فرصتي براي تقسيم مهرباني

شب يلدا در راه است و ديگر چيزي براي رسيدن به آغاز زمستان نمانده ، زمستاني كه اگر چه سرد است اما دل هايي گرم را مي طلبد كه در كنار يكديگر رسم انسانيت را معنا كنند.

اما به راستي چه فرقي دارد كه اول زمستان يلدا بگيريم يا هرشب را يلدا بسازيم وقتي كه هنوز راه و رسم دوست داشتن را ياد نگرفته ايم؟

در شب يلدا كه كودكان ما براي رسيدن آن لحظه شماري مي كنند فراوانند مادراني كه دلواپس برگزار نمودن مراسم اين شب در خانه و كاشانه بدون پدر هستند.

هستند كودكاني كه در آرزوي هديه اي از يك پدر مهربان شب را به صبح مي رسانند و برخلاف فرزندان ما كه با آجيل و شيريني خواب هفت پادشاه را تعبير كرده اند ، بغض مانده در گلو را قورت مي دهند.

به راستي ايتام چگونه شب چله را جشن مي گيرند؟شايد اگر دقيقه اي تنها دقيقه اي به عمق اين غصه در قلب يك كودك تنها فكر كنيم هيچ شب چله اي ديگر طعم انار ساوه و هندوانه ميناب را ندهد…

چقدر خوب است حالا كه در آستانه آغاز فصل زمستان ايستاده ايم قدري به آناني كه هنوز از تب و لرز آبان جدا نشده اند مهرباني كنيم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره موسسه


موسسه دارالایتام مهدیه یک نهاد غیرانتفاعی، غیرسیاسی و صرفا خدمت رسان به ایتام نیازمند است که از سال 1351با اهتمام و تلاش های پیگیر دست اندر کاران آن بالاخص مدیر عامل محترم موسسه و  کمک ها و حمایت های مردم خیر و نیکوکار شهر همدان توانسته است به فعالیت مستمر و نیکوکارانه بپردازد.
این موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون 6000 خانواده ایتام را تحت پوشش خود قرار داده که طی گذر سالیان و با بلوغ و رشد فرزندان و خودکفایی آنان خانواده های قدیمی از تحت پوشش خارج و خانواده های جدید جایگزین شده اند. هم اکنون تعداد بیش از 500 خانواده ایتام و بیش از 3000 خانواده محروم تحت پوشش حمایت های موسسه می باشند که از خدمات اقتصادی و فرهنگی بهره مند می گیردند. موسسه دارالایتام مهدیه همدان همواره در رفع ضرورت ها و ایجاد تسهیلات لازم برای خانواده های تحت پوشش پیشقدم بوده است.

طرح ها


طرح سیاحت
طرح بلاغ
طرح راه دانش
طرح یادمان
طرح کوثر
طرح مشاوره امین

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه دارالایتام مهدیه می باشد.