هشتمين مرحله كمك مومنانه

هشتمين مرحله كمك مومنانه

هشتمين مرحله پويش كمك مومنانه از سوي موسسه دارالايتام مهديه همدان با توزيع 2000 بسته حمايت معيشتي با عنوان (فجر كرامت) انجام شد.

با نام و یاد خداوند مهربان و بادرود و سلام بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام رضون اله و آرزوی صحت و سلامت همراه با توفیق الهی برای رهبر فرزانه انقلاب و شهید والا مقام خصوصاً شهیدان دهه فجر و مدافعین حرم و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و آرزوی سلامتی برای جانبازان عزیز و درخواست مغفرت الهی به روح بلند و ملکوتی شهید محراب آیت الله مدنی
همانطور که استحضار دارید این موسسه قریب نیم قرن فعالیت خداپسندانه در جهت حمایت از ایتام بی سرپرست و نیازمند و همچنین محرومین سطح شهر را بعهده دارد که در این راستا با همکاری انسانهای بزرگ و شریف در سطح شهر به 1800 نفر از ایتام بی سرپرست در زمینه های معیشت مسکن، درمان، تحصیل، تهذیب امور فرهنگی، زیارتی و آموزشی را به نحو احسن ارائه خدمت می نماید و با برنامه های مکرر بازدید از منازل و دیدار چهره به چهره جویای حال و احوال آنان است . فرزندان ایتام را از دبستان تا دانشگاه همراهی مالی و معنوی می نماید و در این زمینه ماهیانه از حقوق گرفته تا تهیه اقلام خوراک و پوشاک ، بطور مستمر و منظم به آنان خدمت رسانی می کند و افتخار دیگری در زمینه کمک به 3000 محروم سطح شهر که تحت پوشش هیچ نهاد و سازمانی نیستند را سرلوحه کار خود قرار داده و به افتخارات زرین خود افزوده است . لازم است توجه عزیزان را به این نکته مهم جلب نمایم که در سال 1399 درهفت نوبت به تعداد 8000 بسته خواروبار معیشتی برای محرومین در سطح شهر با برنامه منظم توسط معتمدین محل و رابطین عزیز محرمانه و با رعایت کرامت انسانی بدست آنان رسیده است .
گزارشی از اقدامات انجام شده در سال 99 توسط واحد محرومین موسسه دارالایتام را به سمع و نظر خوانندگان عزیز میرسانیم.
1. توزیع 8000 بسته معیشتی ( شامل : برنج ، روغن ، گوشت ، ماکارانی ، سویا ، رب و حبوبات ) در 7 مرحله بین رابطین محلات ( 4 مرحله در ماه مبارک رمضان / عید غدیر / ماه محرم / ولادت حضرت زهرا )
2. توزیع 3,000 کیلو برنج و 600 بطری روغن به انجمن ها و موسسات و هیئات مذهبی
3. توزیع 7000 کیلو سیب زمینی بین محرومین مناطق
4. کمک معیشت موردی / کمک بلاعوض نقدی / کمک به اشتراک خدمات اشعابی و هزینه های آب و برق و گاز / کمک هزینه اجاره – تکمیل –تعمیر مسکن : 70 مورد
5. کمک هزینه جهیزیه 40 مورد
6. کمک هزینه درمان 167 مورد
7. کمک هزینه خرید و تعمیر لوازم خانگی 10 مورد
8. کمک به فرزندآوری (سیسمونی ) 2 مورد
9. توزیع غذای گرم بین محرومین مناطق
10. توزیع کیف و لوازم التحریر بین محرومین مناطق
11. تجلیل از خادمین مساجد و حسینیه ها به تعداد 200 نفر

مبلغ کل هزینه شده برای این اقدامات در سالجار ی یک میلیارد و یکصد هزار تومان بوده است .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره موسسه


موسسه دارالایتام مهدیه یک نهاد غیرانتفاعی، غیرسیاسی و صرفا خدمت رسان به ایتام نیازمند است که از سال 1351با اهتمام و تلاش های پیگیر دست اندر کاران آن بالاخص مدیر عامل محترم موسسه و  کمک ها و حمایت های مردم خیر و نیکوکار شهر همدان توانسته است به فعالیت مستمر و نیکوکارانه بپردازد.
این موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون 6000 خانواده ایتام را تحت پوشش خود قرار داده که طی گذر سالیان و با بلوغ و رشد فرزندان و خودکفایی آنان خانواده های قدیمی از تحت پوشش خارج و خانواده های جدید جایگزین شده اند. هم اکنون تعداد بیش از 500 خانواده ایتام و بیش از 3000 خانواده محروم تحت پوشش حمایت های موسسه می باشند که از خدمات اقتصادی و فرهنگی بهره مند می گیردند. موسسه دارالایتام مهدیه همدان همواره در رفع ضرورت ها و ایجاد تسهیلات لازم برای خانواده های تحت پوشش پیشقدم بوده است.

طرح ها


طرح سیاحت
طرح بلاغ
طرح راه دانش
طرح یادمان
طرح کوثر
طرح مشاوره امین

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه دارالایتام مهدیه می باشد.